Vážení Budyňáci,
jak už jsme ukázali na úvodním jednání zastupitelstva, chceme, aby zastupitelstvo začalo pracovat co nejdříve, protože prostě není času nazbyt. Díky Vám máme pět zastupitelů a schůzi zastupitelstva můžeme svolat, kdykoliv to bude potřeba. Našich pět podpisů stačí k tomu, abychom se v zastupitelstvu scházeli a pracovali častěji, než jen jednou za čtvrt roku. Zároveň se domníváme, že nechávat schválení rozpočtu pro rok 2023 až na předvánoční čas není zodpovědné. No a poslední důvodem, pro který svoláváme jednání zastupitelstva, je skutečnost, že pokud chceme předkládané body v příštím roce realizovat, musí na ně pamatovat i rozpočet města.
Rozhodli jsme se proto dnes požádat o svolání zastupitelstva, kde navrhujeme projednat:
- Zřízení veřejně přístupné databáze projektů na Budyňsku: Informací k aktuálně běžícím projektům je mizivé množství a nevidíme důvod, proč by si každý občan nemohl zkontrolovat, co se děje, ať už se to týká revitalizace vodních ploch v Pístech, vybudování knihovny v Budyni, nebo vzniku posezení v Nížebohách.
- Zateplení bytového domu č.p.422: Domníváme se, že větší prioritou by mělo být zateplení trvale obývaného domu pro seniory, než školní jídelny, kde je provoz jen po část dne. Zvýší se zároveň komfort bydlení seniorů a kvalita jejich života vůbec.
- Zklidnění dopravy na Budyňsku: Jedním z klíčových bodů našeho programu bylo zajištění dodržování pravidel silničního provozu pomocí různých dílčích opatření napříč Budyňskem. Chceme prosadit dodržování zákazu vjezdů tranzitní kamionové dopravy v Budyni, ale i důslednou kontrolu rychlosti v jednotlivých obcích. Zároveň navrhujeme drobné úpravy směřující ke zvýšení bezpečnosti provozu na Budyňsku.
- Budyňské noviny: Rádi bychom, aby město Budyně nad Ohří bylo schopné předávat různé informace všem skupinám obyvatel. Myslíme si, že web www.budyne.cz by měl být přehledný a měl by poskytovat občanům kompletní informační servis. Bohužel, aktuálně tomu tak není. Zároveň chceme zřídit tištěný titul “Budyňské noviny”, aby například jednou za kvartál všichni dostali do schránky informace o dění ve městě, o novinkách ve sportovních a zájmových sdruženích, o kultuře v širším okolí a dále by měl obsahovat i společenskou rubriku.
- Efektivní třídění odpadu: Navrhujeme navýšení kapacity stávajících míst, zřízení nových sběrných míst, doplnění kontejnerů na plasty, případně chceme nabídnout občanům možnost třídit již v domácnostech do přidělených sběrných nádob.
- Zřízení míst setkávání: Na základě Vašich požadavků navrhujeme realizaci jednoduchých dřevěných staveb – altánů, laviček a posezení, které by mohly být využívány k setkávání obyvatel, trávení volného času, pořádání místních kulturních akcí. Obecně má tento náš návrh směřovat ke zlepšení soužití a k posílení mezilidských vztahů na úrovni „městských částí“.
- BOB – Budyňský Obslužný Bus: „Hromadná doprava, BOB“ vychází ze stavu, kdy město v rámci pohodlnějšího života svých obyvatel, zejména pak seniorů a rodin s dětmi, snadno může poskytnout službu „Hromadná doprava“ v rámci svých již existujících možností. Chceme také vyřešit obnovu autobusových zastávek a zvážit možnost vzniku několika nových a to v místech, kde to je vhodné.
- Projekt VRT: Stavba vysokorychlostní tratě z Prahy do Drážďan ovlivní velmi brzy život v blízkém okolí Budyňska. Máme jedinečnou možnost se zapojit do krajinného plánování, žádat o výstavbu cyklostezek, cest a logického napojení na roudnický uzel, který by mohl významným způsobem zjednodušit cestování na Budyňsku a zajistit ekonomicky a ekologicky vhodnou dopravní dostupnost Budyňska.
- Oprava zdi ve Vrbce: Havarijní stav ohrožující obyvatele městské části Vrbka je třeba řešit rychle, aby nedošlo ke zranění kolemjdoucích osob či ohrožení majetku občanů.
- Reklamace projektu sportovní haly Budyně: Sportovní hala stále vykazuje nedostatky, které nebyly dosud odstraněny, případně se objevují chyby a nedodělky, které odhaluje až samotný provoz haly. Z důvodu běhu lhůty pro reklamaci a jejímu případnému marnému uplynutí a nákladům, které po uplynutí této lhůty půjdou k tíži města, je nutné provést detailní analýzu a vše v souladu s uzavřenými smlouvami řádně reklamovat.
Věříme, že těchto našich “prvních deset bodů” podpoří i ostatní členové zastupitelstva. Pokud tyto body společně odhlasujeme, budeme s úřadem a na základě Vašich konkrétních připomínek a doplnění, spolupracovat na jejich naplnění. Jsme přesvědčeni o tom, že zastupitelé mají pracovat, problémy nacházet, naslouchat obyvatelům a jejich potřeby řešit. Myslíme, že odkládat jednání zastupitelstva až na prosinec je nezodpovědné. Námi navržené body navíc nezatíží rozpočet na rok 2023 žádným výrazným způsobem.
Vyzýváme všechny občany, pokud Vás něco trápí, máte pocit, že je něco potřeba zlepšit, nebo udělat jinak, spojte se s námi a sdělte nám svůj názor.
Pojďme začít posouvat Budyňsko kupředu už teď.
Pracujeme pro vás
OPLB
Dobrý den,chtěla bych se zeptat zdali je na rok 2023 počítáno na dětské hřiště v Kostelci a na vyčištění hasičské nádrže , která nám záhadně vyschla je tam nepořádek a i okolí nádrže je velmi nedůstojné.Dále autobusová zastávka .A v neposlední řadě památník našich hrdinů je v dezolátním stavu . S pozdravem Tittlová Jitka
Hezký den paní Tittlová,
co se týká Kostelce, tak při setkání s občany Kostelce o prázdninách byly nejčastěji zmiňovány tyto problémy: Datové připojení, špatná kvalita rozhlasu a nebezpečná doprava v obci. Všechny tyto věci se pokoušíme zlepšit. V tuto chvíli je potřeba, aby se nám podařilo v rámci zastupitelstva projekty jako je doprava (zde jsou i autobusové zastávky), místa setkávání (u Vás to může být například i dětské hřiště) vůbec rozběhnout. Jakmile se to podaří, bude následovat období, kdy se vše bude připravovat, bude se na tom pracovat a budou se řešit konkrétní požadavky – tudíž zapracovávat konkrétní přání obyvatel – tedy u Vás dětské hřiště. Nejprve to musíme vůbec rozběhnout a doufáme, že se k nám přidají i ostatní zastupitelé. Co se týká nádrže a památníku to jsou provozní věci a ty se pokusíme ještě dnes přednést vedení obce, aby vše obratem vyřešilo. K dalším věcem, které byly zmiňovány v Kostelci patří například „obecní kompost“ – místo, kde by mohl být „zelený odpad“ ukládán a město by zajistilo následný přesun na svou „skládku biologického odpadu“. Snad to takto jako odpověď stačí 🙂 O výsledku budeme psát na FB a určitě nás můžete i sledovat v rámci jednání zastupitelstva. Hezký večer. Marek Poch
Hezký den, k Vašim podnětům, autobusovou zastávku stejně jako všechny naše ostatní návrhy nám zastupitelé z ostatních stran zamítli. Znamená to, že budeme o jejich realizaci usilovat na každém dalším jednání zastupitelstva, dokud se nám to nepodaří. Autobusovou zastávku chceme řešit v rámci bodu „Hromadná doprava“ a dětské hřiště v rámci „Míst setkávání“. Nepouštíme to ze zřetele a jedeme dál. K nádržce, místu kolem ní a k památníku – Vaše podněty jsem si dovolil zaslat na úřad dnes, tedy 22.11.2022 a požádat o nápravu.
Hezký den paní Tittlová,
jak jsem slíbil, tak jsem ihned Vaše připomínky uplatnit na úřadu. Vy jste sem napsala 21.11.2022. Já jsem 22.11.2022, tedy hned druhý den, poskytl vše úřadu. Úřad čekal na poslední den, který má podle zákona, a dnes 22.12.2022, tedy po třiceti dnech mi dorazila odpověď od starosty.
Cituji z jeho odpovědi:
1) Údržby památníků jsou prováděny plánovaně, pokud možno z dotací. O stavu památníků máme informace a jejich opravy jsou naplánovány.
2) Nádržka v Kostelci nad Ohří již není vedena jako požární nádrž. Údržba v okolí je již naplánovaná.
Já k tomu za sebe mohu jen říci, že nerozumím tomu, proč taková odpověď zabrala 30 dní. Nesdílím postoj starosty a jediné co v tuto chvíli můžeme dělat, je, že společně budeme sledovat, jestli se skutečně něco děje nebo ne.
Prosím Vás, kdybyste měla pocit, že věci neběží tak, jak myslíte, že by měly, ozvěte se mi a zkusíme vše posunout o stupínek výše a probrat Vaše podněty v rámci jednání zastupitelstva.
Díky a krásné svátky
MP